Aktualności


Fundusz

 

 

 

 

Powiat Wieluński informuje, iż otrzymał w 2017 r. w ramach realizacji ,,Programu wyrównywania różnic między regionami III” dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na następujące projekty:

 

  1. Projekt pn. ,,Zakup schodołazu dla niepełnosprawnego ucznia Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu”

Projektodawca: Powiat Wieluński

Przyznana kwota dofinansowania z PFRON– 3570,00 zł

W ramach programu zakupiono schodołaz gąsienicowy VIMEC T09 w kwocie 11 900,00 zł, w celu umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się po wszystkich kondygnacjach budynku szkoły.

Cel został osiągnięty, dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON.

  1. Projekt pn. ,,Zakup samochodu typu ,,mikrobus” 9-cio osobowego przystosowanego do przewozu osób na wózku inwalidzkim dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie”.

Projektodawca: Powiat Wieluński

Przyznana kwota dofinansowania z PFRON – 77 871,00 zł

W ramach programu zakupiono 9-cio osobowy samochód marki Opel Vivaro dla Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie w kwocie 127 950,00 zł, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Cel został osiągnięty, dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON

  1. Projekt pn. ,, Likwidacja barier transportowych – zakup autobusu 19+1, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych w tym 1 osoby na wózku inwalidzkim”.

Projektodawca: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Nadzieja” w Strobinie

Przyznana kwota dofinansowania z PFRON – 118 000,00 zł, dodatkowo 1770,00 zł ( kwota przyznana na obsługę realizacji projektu)

W ramach programu zakupiono autobus Mercus Sprinter dla Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Nadzieja” w Strobinie w kwocie 301 965,00 zł, w celu umożliwienia dostępu do rehabilitacji społeczno- zawodowej oraz leczniczej osobom niepełnosprawnym z terenów wiejskich.

Cel został osiągnięty ,dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON.

  1. Projekt pn. ,,Likwidacja barier komunikacyjnych osób niepełnosprawnych w Warsztacie Terapii Zajęciowej Olewin 92 – dotyczy zakupu mini busa”

Projektodawca: Gmina Wieluń

Przyznana kwota dofinansowania z PFRON – 70 000,00 zł, dodatkowo 1050,00 zł ( kwota przyznana na obsługę realizacji projektu)

W ramach programu zakupiono samochód Volkswagen Transporter dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olewinie w kwocie 130 000,00 zł, w celu umożliwienia uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej dowozu na zajęcia integracyjne, imprezy sportowe oraz na praktyki zewnętrzne.

Cel został osiągnięty ,dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON.

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Koncert Pasyjny

18 marca 2018 r. - Koncert Pasyjny w Kościele p.w. Św. Barbary w Wieluniu Więcej

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Dzień Fundacji

17 marca 2018 r. - Dzień Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego Więcej

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

sesja

14 marca 2018 r. - Uroczyste pogratulowanie Pani Michalinie Krzemianowskiej zdobycia I miejsca w 43. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej Więcej

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Targi

 

15 marca 2018 r. - Targi Edukacyjne Szkół Wyższych i Policealnych w Wieluniu Więcej

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

ZUS

 

Uczniowie z Wielunia w II etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu oraz Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu zmierzą się z innymi szkołami z województwa łódzkiego w II etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Pozostało już niewiele czasu do 16 marca. To właśnie w tym dniu odbędzie się w całym kraju etap wojewódzki Olimpiady .

W województwie łódzkim na miejsce Olimpiady wybrano mury gościnnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, czyli słynnego paragrafu.

W zmaganiach na szczeblu województwa łódzkiego udział wezmą reprezentanci 21 szkół ponadgimnazjalnych, które osiągnęły najlepsze rezultaty spośród 53 zespołów uczestniczących w eliminacjach szkolnych, w tym również 6 najlepszych uczniów ze szkół w Wieluniu.

Podczas II etapu 3-osobowe zespoły zmierzą się z testem wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Do etapu centralnego w Warszawie przejdzie drużyna, która uzyska najlepszy wynik w najkrótszym czasie. Do tych zespołów dołączą jeszcze cztery, które w etapie wojewódzkim uzyskały najwyższe noty.

Na najlepszych w kraju czekają nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy na wyższe uczelnie i dodatkowe punkty w rekrutacji.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz czwarty realizuje projekt dla szkół ponadgimnazjalnych Na najlepszych czekają indeksy Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie, lubelskiego KUL oraz UPH w Siedlcach. Ułatwienia w rekrutacji na studia oferują Wyższa Szkoła Biznesu z Dąbrowy Górniczej, Akademia Pomorska, Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe w Płocku, Krośnie, Nowym Sączu, Kaliszu, Pile, Wałbrzychu i Zamościu, Wyższe Szkoły Bankowe w Poznaniu i Toruniu, UMK w Toruniu, WSZiA w Zamościu, Uniwersytet Zielonogórski oraz WSAP w Ostrołęce.

Projekt „Lekcje z ZUS” służy propagowaniu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, którego zwieńczeniem jest Olimpiada, w której na szczeblu szkolnym, w edycji 2017/2018 wzięło udział 321 szkół w całym kraju.

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Widowisko

11 marca 2018 r. - Widowisko OŻAROWSKIE ZWYCZAJE WIELKANOCNE w wykonaniu Zespołu Śpiewaczo-Obrzędowego z Ożarowa oraz uroczyste podziękowanie Pani Wandzie Majtyce za wieloletnią współpracę z Zespołem, Muzeum i Szkołą w Ożarowie Więcej

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie gazeta-8marca2018.jpg
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie Koncert Pasyjny_465851.jpg
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Plik jpg Koncert
08‑03‑2018 09:17:09
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
image/jpeg
Rozmiar:
13,1MB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Liczba komunikatów archiwalnych: 281 Numer strony: 1  2  3  4  5  .. 29
Informacja wytworzona przez:
Paweł Olejnik
email: polejnik@powiat.wielun.pl tel.:43 843 79 16 fax: 43 843 79 16
, w dniu:  22‑03‑2016 10:48:39
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Paweł Sztoch
email: admin@finn.pl
, w dniu:  22‑03‑2016 10:48:39
Data ostatniej aktualizacji:
20‑03‑2018 11:55:44
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie