Przypomnienie o obowiązku posiadania oddawczej skrzynki pocztowej

Dodano: 16 kwietnia 2020

Na prośbę Poczty Polskiej uprzejmie przypominamy mieszkańcom, właścicielom budynków mieszkalnych o obowiązku posiadania oddawczej skrzynki pocztowej. Szczególna sytuacja związana z epidemią, w praktyce utrudnia dziś wielu osobom nieposiadającym skrzynek, korzystanie z usług pocztowych. Odbiór korespondencji rejestrowanej wymaga bowiem wizyty w placówce pocztowej.

Tymczasem, posiadając skrzynkę na swojej posesji, każdy może bezpłatnie złożyć stosowne żądanie doręczania listów poleconych do skrzynki, o czym klient zostanie każdorazowo poinformowany poprzez sms lub e-mail. Oznacza to brak awiza i konieczności wizyty w Urzędzie Pocztowym.

Więcej informacji na stronie: http://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/odbior/r-skrzynki/