KOMUNIKATY


W związku z obowiązująca Powiat od dnia 1 stycznia 2017 r. centralizacją rozliczeń podatku od towarów i usług informujemy, że wszystkie faktury, dotyczące jakichkolwiek zakupów towarów i usług dla Starostwa Powiatowego w Wieluniu, które do tej pory były wystawiane na Starostwo Powiatowe od dnia 1 stycznia 2017r. muszą być wystawiane przez kontrahentów na Powiat Wieluński ze wskazaniem Starostwa Powiatowego w Wieluniu jako odbiorcy zakupu usługi/towaru i płatnika, wg poniższego:

Nabywca:

Powiat Wieluński

Plac Kazimierza Wielkiego 2

98-300 Wieluń

NIP: 832-17-93-787

 

Odbiorca i Płatnik:

Starostwo Powiatowe w Wieluniu

Plac Kazimierza Wielkiego 2

98-300 Wieluń

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Wojewódzkie Dni Seniora 2019”

17‑06‑2019 14:26:50
Samorząd Województwa Łódzkiego realizując zadania z obszaru polityki senioralnej jest zaangażowany w aktywizację i integrację osób starszych. Mając na uwadze potrzeby tegoż środowiska, w 2019 roku planowane jest w trzech podregionach województwa łódzkiego (10.08 wieluński, 24.08. łowicki, 31.08. piotrkowski) przedsięwzięcie pn. „Wojewódzkie Dni Seniora 2019”. Uczestnicy przedsięwzięcia będą mogli brać udział w różnego rodzaju warsztatach, wystawach czy występach. Zgłoszeń uczestników mogą dokonywać podmioty prowadzące działania na rzecz osób starszych (uniwersytety trzeciego wieku, rady seniorów, kluby seniorów, organizacje pozarządowe, domy pomocy społecznej, koła gospodyń wiejskich itp.).
Uczestnikami przedsięwzięcia mogą zostać osoby, które ukończyły 60 r. ż. i zamieszkują na terenie danego podregionu:
I. 10.08. Podregion wieluński (Targowisko Miejskie w Wieluniu ul. Zielona 22) można zgłaszać do 30 osób z instytucji/organizacji pozarządowej prowadzącej działania na rzecz osób starszych
-p. wieluński (Wieluń, Biała, Czarnożyły, Konopnica, Mokrsko, Osjaków, Ostrówek, Pątnów, Skomlin, Wierzchlas)
-p. sieradzki (Sieradz, Błaszki, Warta, Złoczew, Brąszewice, Brzeźno, Burzenin, Goszczanów, Klonowa, Wróblew)
-p. poddębicki (Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim)
-p. zduńskowolski (Zduńska Wola, Szadek, Zapolice)
-p. łaski (Łask, Buczek, Sędziejowice, Widawa, Wodzierady)
-p. pabianicki (Pabianice, Konstantynów Łódzki, Dłutów, Dobroń, Ksawerów, Lutomiersk)
-p. bełchatowski (Bełchatów, Zelów, Drużbice, Kleszczów, Kluki, Rusiec, Szczerców)
-p. pajęczański (Pajęczno, Działoszyn, Kiełczygłów, Nowa Brzeźnica, Rząśnia, Siemkowice, Strzelce Wielkie, Sulmierzyce)
-p. wieruszowski (Wieruszów, Bolesławiec, Czastary, Galewice, Lututów, Łubnice, Sokolniki)
Aby dokonać zgłoszenia, należy wypełnić formularz i odesłać go na adres mailowy: ania.adamczewska@rcpslodz.pl lub wysłać faxem na nr 42 203 48 17.
Zachęcamy również do zaprezentowania swojej działalności na scenie lub/i w namiocie wystawienniczym (prosimy o zaznaczenie tej informacji w formularzu).
Uczestnikom przedsięwzięcia zostanie zapewniony suchy prowiant i ciepły posiłek. Organizator nie zapewnia uczestnikom transportu.
Ze względu na zamknięty charakter imprezy liczba uczestników jest ograniczona, dlatego też decyduje kolejność zgłoszeń.
Można zgłosić max 30 osób z danego podmiotu do dnia 28 czerwca.
W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O TELEFON POD NR: 42 203-48-25.
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Rok 2020 Rokiem Jana Pawła II w województwie łódzkim

14‑06‑2019 08:08:33
W dniu 28 maja 2019 r. Sejmik Województwa Łódzkiego przyjął stanowisko i ogłosił rok 2020 Rokiem Jana Pawła II w województwie łódzkim.
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie ZS2.jpg
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie dyplom.jpg
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie dyplom2.jpg
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Alternatywny tekst z opisem obrazu.
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

fundusz

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Uchwałą Nr 2274/2017 Zarządu z dnia 09.11.2017r. udzielił Powiatowi Wieluńskiemu dotacji na realizację zadania: Program Edukacji Ekologicznej pn. ’’Postaw na ekologię – edukacja ekologiczna w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu ‘’ realizowany w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

Wartość całkowita w/w zadania to kwota 19 754,00 zł (słownie złotych: dziewiętnaście tysięcy siedemset pięćdziesiąt cztery złote 00/100) z tego kwota 16 787,00 zł (słownie złotych: szesnaście tysięcy siedemset osiemdziesiąt siedem złotych 00/100) stanowi dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W ramach otrzymanej dotacji zorganizowano dla młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu wycieczki do Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie, Elektrowni Wodnej Jeziorsko – Termy Uniejów, Załęczańskiego Parku Krajobrazowego w Załęczu Wielkim, Centrum Nauki i Techniki w Łodzi oraz warsztaty i konkursy o tematyce ekologicznej.

Podjęte działania wpłyną na kształcenie świadomości ekologicznej, właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, rozbudzą i rozwiną zainteresowania przyrodnicze.

www.zainwestujwekologie.pl

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Fundacja Muszkieterów

13‑08‑2018 09:58:36

 Alternatywny tekst z opisem obrazu.

Dzieci z Wielunia pojadą na „Wakacje z Muszkieterami”

Dzięki III edycji akcji charytatywnej ,,Wakacje z Muszkieterami” sześcioro dzieci z miejscowości Wieluń wyjedzie 12 sierpnia na bezpłatne kolonie do Puszczy Kampinoskiej. Letni wypoczynek jest finansowany przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, zaangażowanych w charytatywną działalność pomysłodawcy wyjazdów – Fundacji Muszkieterów. Łącznie w akcji weźmie udział 750 dzieci z całej Polski, w wieku 8-14 lat. Ambasadorką „Wakacji z Muszkieterami” jest medalistka olimpijska, Sylwia Gruchała, a honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka. Dzięki Fundacji Muszkieterów sześcioro dzieci z Wielunia rozpocznie 12 sierpnia wypełnione licznymi aktywnościami wakacje w Puszczy Kampinoskiej. Atrakcyjny program zapewnia podopiecznym Fundacji rozwój umiejętności naukowych, artystycznych i sportowych. Mali Muszkieterowie odwiedzą również Warszawę, dla niektórych z nich będzie to pierwsza wizyta w stolicy Polski. Na trasie zwiedzania znajdują się m.in. Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik i PGE Narodowy. − Każde dziecko zasługuje na niezapomniane wspomnienia z wakacji oraz odpoczynek po roku szkolnym. Jest to niezwykle ważne dla rozwoju dziecięcej ciekawości i kreatywności. Wizyta w Warszawie oraz Puszczy Kampinoskiej to dla podopiecznych Fundacji niepowtarzalna okazja zawarcia nowych przyjaźni czy też odkrycia swoich pasji - mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka „Wakacji z Muszkieterami”. Przez trzy lata, dzięki właścicielom sklepów Intermarchè i Bricomarchè oraz Fundacji Muszkieterów, już blisko 3 000 potrzebujących dzieci wyjechało na wymarzone wakacje. Tegoroczna edycja projektu obejmie około 750 podopiecznych Fundacji Muszkieterów w całej Polsce. Kolonie potrwają aż do początku września. W sumie zaplanowano 8 turnusów. Fundacja Muszkieterów podjęła współpracę z fundacjami, stowarzyszeniami, domami dziecka, szkołami oraz lokalnymi instytucjami miejskimi, aby zapewnić uczniom wypoczynek po roku pełnym szkolnych wyzwań.

www.wakacjezmuszkieterami.pl

facebook.com/FundacjaMuszkieterow/

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

 Fundusz

 

 

 

Powiat Wieluński informuje, iż otrzymał w 2017 r. w ramach realizacji ,,Programu wyrównywania różnic między regionami III” dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na następujące projekty:

  1. Projekt pn. ,,Zakup schodołazu dla niepełnosprawnego ucznia Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu”

Projektodawca: Powiat Wieluński

Przyznana kwota dofinansowania z PFRON– 3570,00 zł

W ramach programu zakupiono schodołaz gąsienicowy VIMEC T09 w kwocie 11 900,00 zł, w celu umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się po wszystkich kondygnacjach budynku szkoły.

Cel został osiągnięty, dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON.

  1. Projekt pn. ,,Zakup samochodu typu ,,mikrobus” 9-cio osobowego przystosowanego do przewozu osób na wózku inwalidzkim dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie”.

Projektodawca: Powiat Wieluński

Przyznana kwota dofinansowania z PFRON – 77 871,00 zł

W ramach programu zakupiono 9-cio osobowy samochód marki Opel Vivaro dla Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie w kwocie 127 950,00 zł, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Cel został osiągnięty, dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON

  1. Projekt pn. ,, Likwidacja barier transportowych – zakup autobusu 19+1, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych w tym 1 osoby na wózku inwalidzkim”.

Projektodawca: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Nadzieja” w Strobinie

Przyznana kwota dofinansowania z PFRON – 118 000,00 zł, dodatkowo 1770,00 zł ( kwota przyznana na obsługę realizacji projektu)

 W ramach programu zakupiono autobus Mercus Sprinter dla Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Nadzieja” w Strobinie w kwocie 301 965,00 zł, w celu umożliwienia dostępu do rehabilitacji społeczno- zawodowej oraz leczniczej osobom niepełnosprawnym z terenów wiejskich.

Cel został osiągnięty ,dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON.

  1. Projekt pn. ,,Likwidacja barier komunikacyjnych osób niepełnosprawnych w Warsztacie Terapii Zajęciowej Olewin 92 – dotyczy zakupu mini busa”

Projektodawca: Gmina Wieluń

Przyznana kwota dofinansowania z PFRON – 70 000,00 zł, dodatkowo 1050,00 zł ( kwota przyznana na obsługę realizacji projektu)

W ramach programu zakupiono samochód Volkswagen Transporter dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olewinie w kwocie 130 000,00 zł, w celu umożliwienia uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej dowozu na zajęcia integracyjne, imprezy sportowe oraz na praktyki zewnętrzne.

Cel został osiągnięty ,dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON.

 

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Liczba komunikatów: 18 Numer strony: 1  2  
Informacja wytworzona przez:
Elżbieta Caban
email: ecaban@powiat.wielun.pl
, w dniu:  08‑04‑2016 14:28:17
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Elżbieta Caban
email: ecaban@powiat.wielun.pl
, w dniu:  $dateTool.format("dd-MM-yyyy HH:mm:ss", $date).replace(" ", " ").replace("-","‑").replace(" 00:00:00", "")
Data ostatniej aktualizacji:
17‑06‑2019 14:31:00
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany article-history-date-create Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
article-history-load-more
article-show-archive